Sterowniki 3.5

Najczęściej zadawane pytania

Parowanie czujników radiowych bez podłączenia sterownika do internetu

Instrukcja parowania czujników radiowych bezpodłączenia sterownika do internetu

Możemy to zrobić tylko w przypadku gdy mamy panel CD1 lub CD2. 

1. Na panelu dotykowym wchodzimy w MENU 


2. Następnie będąc w menu, szukamy ikony „czujniki temperatury”

-Jeżeli znajdziemy ikonę, a będzie niepodświetlona (nie będziemy mogli w nią wejść) to znaczy, że nie mamy podłączonego modułu radiowego RM1.
-Jeżeli w ogóle nie mamy takiej ikony w menu, to znaczy, że nasz sterownik nie posiada wymaganej wersji oprogramowania (musimy zaktualizować sterownik) 

3. Aby sparować czujnik, klikamy „+” i zaczyna się odliczanie czasu – w tym momencie musimy przez 5 sekund przytrzymać przycisk parowania na czujniku.Podane „strefy 1, 2...itd.” odpowiadają obwodom CO1, CO2… itd.    

Jeżeli parowanie zakończy się sukcesem powinniśmy po chwili ujrzeć temperaturę, jaką wskazuje czujnik.


4. Aby sterownik brał pod uwagę sparowany czujnik, musimy uwzględnić go w danym obwodzie.Jeżeli chcemy sterować obwodem CO1 i dodaliśmy czujnik do „strefy 1”, następnym krokiem jest wejście w obwód CO1 i ustawienie parametru „Typ obwodu” jako „...+regulator pokojowy”. Pokaże nam się wtedy drugi parametr „Typ regulatora pokojowego”, w którym musimy wybrać opcję „Radiowy czujnik temperatury” (tak samo to działa w przypadku obwodu CO2, CO3...itd.)Jeżeli dodaliśmy radiowy czujnik zewnętrzny, to uwzględniamy go w „Parametrach kotła” wybierając „Czujnik temperatury zewnętrznej” jako „Radiowy czujnik temperatury”