Sterowniki 3.5

Najczęściej zadawane pytania

„Brak komunikacji panela ze sterownikiem, sprawdź połączenie”, co robić ?

Sprawdzić poprawność podłączenia przewodu panela zarówno od strony sterownika, jak i samego wyświetlacza. Należy zwrócić uwagę na zachowanie odpowiedniej kolejności przewodów, jak i jakość samego zamocowania przewodu w listwie zaciskowej. Kolejność kolorów żył można znaleźć na schemacie przy panelu, jak również w sterowniku pod pokrywą.

Sprawdzić sygnalizację świetlną na PCB sterownika, przy prawidłowej pracy dioda pulsuje jednostajnie na kolor niebieski lub na zielony w przypadku podłączonego sterownika do internetu.
Jeżeli dioda pulsuje trzy razy na niebiesko, raz na biało i taka sygnalizacja się powtarza, oznacza to, że uszkodzona jest PCB i należy ją przesłać do serwisu.
Jeżeli dioda zapala się również na czerwono, to znaczy, że sterownik wykonuje reset, prawdopodobnie jest to spowodowane problemem odczytu danych z karty pamięci, w takim przypadku wyjęcie karty powinno rozwiązać problem pojawiającego się komunikatu braku komunikacji.

Jeżeli w trakcie podłączania sterownika/panela zrobiliśmy zwarcie na przewodzie, to mogło dojść do uszkodzenia elektroniki. W takim przypadku należy odesłać sterownik do serwisu w celu naprawy.